Kontakt - Zdjęcia są chronione prawem autorskim. Gdybyś chciał je wykorzystać to najpierw napisz do mnie

Fair play. Free Tibet.Najlepsze Blogi

Zdjęcia bez zadęcia


czwartek, 29 listopada 2007
Braszów


Braszów jest nazywany rumuńskim Krakowem - to tak przy okazji.

Było już późno kiedy dojechaliśmy, lekko poddenerwowani tirem, który postanowił zawrócić na środku drogi i w który prawie wjechaliśmy. Dla odprężenia później ścigaliśmy się z jakimś rumuńskim kierowcą.

Było już późno stąd jakość zdjęć. Przyjechaliśmy do Braszowa z nadzieją, że uda nam się usiąść gdzieś w knajpie i pić piwo przy cygańskiej muzyce.

Było już późno pomimo tego przez 5h szukaliśmy zespołu - bezskutecznie. Wcześniej w India Shopie kobieta opowiadała nam historię miasta, pokazywała zdjęcia Braszowa sprzed wojny, a raczej sprzed Ceauşescu. Później na miejscu pięknych kamienic Ceauşescu ustawiał szare socjalistyczne bloki.

Było już późno, pomimo tego było widać, że to piękne miasto.


poniedziałek, 12 listopada 2007
Trasa Transfogarska - Góry Fogarskie - część druga


Tak z tęsknotą patrzę na zdjęcia Gór Fogarskich, które miałem okazję widzieć jadąc Trasą Transfogarską. Kiedyś już wkleiłem jedno ze zdjęć z tej Trasy. Dziś jest ono na górze, tylko poprawiłem ostrość.

Wybaczcie lecz dorzuciłem muzykę niezwiązaną bezpośrednio z Rumunią - jednak po części tłumaczę to przyszłymi fotkami na Bez Zadęcia..


Więcej o Rumunii.

Prawdziwy zamek Drakuli.

Sinaia - piękno Rumunii.

piątek, 05 października 2007
Poienari - Prawdziwy Zamek Drakuli


Z dala od komercyjnego Branu, na uboczu, w sąsiedztwie Trasy Transfogarskiej, na jednej z gór znajdują się ruiny Zamku Poienari. XVIII-wieczne legendy przypisują budowę twierdzy hospodarowi Władowi Palownikowi, pierwowzorowi słnnego Drakuli..

Na pytanie dlaczego to Bran jest komercyjną stolicą Transylwanii nietrudno znaleźć odpowiedź - Poienari jest ruiną.. Jednakże ma swój klimat autentyczności, no i przepiękne widoki z murów.
Ja jednak przedewszystkim zapamiętam 1440 schodów, które trzeba było pokonać - miałem wtedy myśli aby rzucić palenie :)Więcej notek o Rumunii.

Zamek Draculi w Bran.

Sinaia - piękno Rumunii

Trasa Transfogarska.
Bran - Zamek Draculi?
Ach, niech żyje komercja, niech żyje! Bran to miejsce pielgrzymek wszelkiej maści turystów. Pierwsze miejsce w Rumunii, gdzie czułem się jak sardynka w puszce. Pierwsze miejsce gdzie można kupić wino "Krew Wampira" prosto z Beverly Hills etc. Skąd tak wielka popularność miejsca? Ze względu na dobrze zachowany zamek, którym Rumunom udało się wypromować jako zamek Draculi i nieważne, że wspomniany hrabia spędził tam aż jeden dzień...

Jeszcze dziś popołudniu postaram się wkleić prawdziwy zamek Draculi w kilku odcieniach.
Więcej o Rumunii.

Prawdziwy zamek Drakuli.

Trasa Transfogarska.

Sinaia - piękno Rumunii.
wtorek, 02 października 2007
Sinaia - część druga - szczegóły
A więc nadszedł czas na drugą część z "bajkowego" zamku. Wszystkie zdjęcia są zrobione na zewnątrz budynku, ponieważ ze względu na nasz coraz to szczuplejszy budżet zrezygnowaliśmy z wejścia do środka - jak widać na zewnątrz też było na co popatrzeć.. :)


 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 7